پايگاه خبري سي.آي.ان«سين» شبكه خبري سينماي ايران اخبار هنر و سينماي ايران وجهان : نظر رضا كيانيان درباره شركت در انتخابات
سه شنبه، 4 اسفند 1394 - 15:39 کد خبر:1152
رضا كيانيان با انتشار يادداشتي در صفحه‌ي شخصي‌اش بار ديگر مردم را به شركت در انتخابات دعوت كرد.

به گزارش شبكه خبري سي آي ان، با نزديك شدن به زمان انتخابات مجلس شوراي اسلامي، هنرمندان و بازيگران زيادي از راه‌هاي مختلف مردم را براي شركت در انتخابات پيش‌رو تشويق مي‌كنند.
 
رضا كيانيان كه پيش از اين نيز متني درباره‌ي انتخابات و لزوم شركت مردم در آن منتشر كرده بود، بار ديگر با انتشار ويديويي كوتاه به همراه يك يادداشت بر لزوم انجام اين كار تاكيد كرد.
 
كيانيان در اين ويديو، راي دادن را بخشي از تعيين سرنوشت دانست و گفت:
 
«من به كساني كه خانه‌ي سينما را بسته‌اند راي نمي‌دهم. اگر امروز راي ندين، فردا ناراحت نشين كساني بيان كه شما دوست ندارين. راي دادن بخشي از تعيين سرنوشته. دوست داري سرنوشتت چه شكلي باشه؟»
 
او همچنين در يادداشتي كه به همراه اين ويديو در صفحه‌اش منتشر كرده است با اشاره به مساله حيوان آزاري كه اخيرا در كشور اتفاق افتاد و در فضاي مجازي واكنش‌هاي زيادي را به دنبال داشت، درباره‌ي محيط زيست و نقش نمايندگان مجلس در حفاطت از آن نوشت:
 
«همه ما با ديدن حيوان آزاري حالمان بد شد. اين يك عمل مستقيم بود؛ رك و راست يك نفر حيواني را كتك مي‌زد!
 
در فريدون كنار، رك و راست پرندگان مهاجر را به فجيع‌ترين شكل مي‌كشند! مرداب انزلي را با مرگ تدريجي دارند نابود مي‌كنند! درياچه اروميه را به قتل رساندند!
 
رودخانه زاينده رود را با برنامه ريزي‌هاي غلط دارند نيست و نابود مي‌كنند! مرداب گاوخوني را به فنا بردند! جنگل‌ها را غارت مي‌كنند. هواي شهرهاي بزرگ را با برنامه هاي معيوب شهري به بي‌هوايي تبديل كردند! اين‌ها همه يعني هجوم و غارت محيط زيست! و در همين سال هاي گذشته سازمان حفاظت از محيط زيست را به تعطيلي كشاندند! تا اينكه در اين دو سال اخير دوباره راهاندازي شد! هر كس از محيط زيست حرف مي‌زد، متهم به بي دردي و سوسول بازي مي‌شد، و حالا كه ديگر هوايي براي تنفس نداريم، حالا كه مرداب‌ها و درياچه‌ها يكي پس از ديگري نابود مي‌شوند و اكوسيستم را به سمت خشكي و بيابانزايي هل مي‌دهند، تازه داريم متوجه مى‌شويم چه بلايي سرمان آمده.
 
و حالا براي حفاظت از محيط زيستمان قانون نداريم! اين قوانين بايد توسط مجلس شورا تصويب شود!
 
اگر براي پاكيزگي هواي شهرمان دلمان مي‌تپد، اگر حامي رودخانه‌ها، درياچه‌ها و مرداب هستيد، اگر كودكان و حيوانات را دوست داريد. لطفاً به نامزدهايي رأى دهيد كه اين مسائل را مي‌فهمند و فهم و درايتشان را ثابت كرده اند .
 
حداقل به آن‌هايي كه در سالهاي گذشته در مجلس بودند و اين مسائل برايشان ارزشي نداشت، رأى ندهيد!»