تلکس پايگاه خبري سي.آي.ان«سين» شبكه خبري سينماي ايران اخبار هنر و سينماي ايران وجهان: واكنش پرويز پرستويي به متلك‌گويي افخمي
شنبه، 1 اسفند 1394 - 14:20     کد خبر: 1131

رويز پرستويي خطاب به بهروز افخمي گفت: اگر شما يقين داشته باشيد كه داوران اين دوره به مصلحت به بنده جايزه داده‌اند و حق همكاران خوبم را زير پا گذاشته‌اند‌، آن سيمرغ را به برنامه شما خواهم آورد و تقديم به عزيزي خواهم كرد كه حقش پايمال شده است.
به گزارش سي آي ان، به نقل از ايسنا، بازيگر برگزيده سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر در پي برنامه اخير «هفت» نامه‌اي را خطاب به سردبير اين برنامه منتشر كرد.
 
پرستويي در اين نامه نوشته است: «جناب آقاي بهروز افخمي شما بنده را نمي‌شناسيد ولي آن دسته از دوستان و دست اندركاراني كه حقير در خدمتشان بودم به خوبي روحيه مرا مي‌شناسند كه هيچ وقت در عالم هنر براي ديده شدن و جايزه كار نكرده‌ام و نخواهم كرد. در برنامه هفت به خاطر اينكه بارها خودتان از طريق رسانه و دوستانتان اصرار بر اين داشته‌ايد كه حضور داشته باشم كه نپذيرفتم و به علت عدم حضورم هر آنچه كه خواستيد‌، بيان كرديد و متلك گفتيد‌.
 
مثل ديشب كه فرموديد سيمرغ بازيگري مرد به پرويز پرستويي اين احتمال را كه جوايز مصلحتي بوده بيشتر مي‌كند. چون اتفاقا بازي پرستويي بازي خاصي نبوده و خواسته‌اند با دادن اين جايزه دلخوري «باديگارد» را جبران كنند.(همين يعني توهين به داوران جشنواره).
 
خب به قول خودتان اين احتمال است نه يقين اميدوارم از عرايض بنده تعبير بد نشود.
 
46 سال پيش يعني از زماني كه شما در عالم هنر نبوديد‌، بنده بازيگري را شروع كردم بي‌توقع. چرا كه از اساتيدم استاد بيضايي‌، استاد سمندريان‌، استاد انتظامي ‌، استاد نصريان‌، استاد مشايخي‌، استاد كشاورز و زنده ياد مهدي فتحي و... آموختم كه در عالم بازيگري به جز خدمت به فرهنگ و مردم به چيز ديگري نينديشم.
 
خدا را گواه مي‌گيرم اگر مطمئن شوم و شما يقين داشته باشيد كه داوران محترم اين دوره به مصلحت به بنده جايزه داده‌اند و حق همكاران خوبم را زير پا گذاشته‌اند‌، آن سيمرغ را به برنامه شما خواهم آورد و تقديم به عزيزي خواهم كرد كه حقش پايمال شده است. براي من مهم نظر مخاطب است كه خدا را شكر رضايتش جلب شده است.
 
راحت بگويم در اين دوره از برنامه سينمايي هفت منهاي ميهمان اخيرتان كارگردان خوب سينماي ايران آقاي رسول صدرعاملي شما و آقاي فراستي نه تنها سينما را نمي‌توانيد نجات بدهيد‌، بلكه بايد نگران بود كه سينما را تخريب نكنيد.
 
اتفاقا بايستي عرض كنم شما كارگردان متوسطي هستيد از شما مي‌خواهم بعد از فيلم «عروس» كه زنده‌ياد آقاي نعمت حقيقي حضور موثري در ساخت آن داشته و «شوكران»، از كارهاي موفقتان نام ببريد.
 
بنده به عنوان يك عضو كوچك عالم هنر تمام خبرهاي سينما را خوب دنبال مي‌كنم از خاطرات «روز شيطان» بسيار شنيدم شما جزو كساني بوديد‌ كه آقاي ناصر تقوايي را پس زديد‌ و «ميرزا كوچك‌خان» ساختيد كه ديديم‌، بعد از فوت زنده ياد علي حاتمي بلافاصله جايگزين شديد و فيلم «تختي» را حرام كرديد كه ديديم. فيلم «عقرب» را نيمه كاره گذاشتيد و آقاي حسين فرح‌بخش ادامه دهنده آن بودند و 10سال سر سفره «فرزند صبح» نشستيد و نتيجه آن را در جشنواره ديديم كه مردم با شما چه كردند. چهار سال در مجلس بر كرسي نمايندگي نشستيد و كوچك‌ترين قدمي براي سينما برنداشتيد و الان دوباره به تلويزيون پناه آورديد و به اصطلاح مي‌خواهيد طبق گفته خودتان سينما را نجات دهيد‌. واي به حال سينماي ايران.
 
جالب است آقاي فراستي سه روز قبل از اعلام كانديداها فيلم «باديگارد» را به شدت رد مي‌كند و بعد از اعلام كانديداها از سكانس درخشان پاياني فيلم ياد مي‌كند. گلي به جمال منتقد بزرگ سينماي ايران!
 
و اين را بدانيد تا شماها در رسانه ملي هستيد به خودم اجازه نمي‌دهم در برنامه شما حضور داشته باشم. به حرفي كه مي‌زنم ايمان دارم. اگر قرار است سينما از بحران نجات پيدا كند، شما سكان‌دار خوبي نيستيد. سينما انسان‌هاي دلسوز و صادق و همراه مي‌خواهد. چرا كه از همين فضايي كه در برنامه‌ سينمايي هفت به وجود آورديد‌، معلوم است كه چه گلي به سينما خواهيد زد. از ما كه گذشت، سعي كنيد صادق باشيد. بالاخره دوره شما هم به سر خواهد آمد. اميدوارم مسئولان صدا و سيما اين برنامه‌ها را نظاره‌گر باشند كه صدا و سيما متعلق به عموم مردم است نه ملك شخصي شما آقاي افخمي».

برگشت به تلکس خبرها